Offrecord

Seznamte se, jmenuje se Allo

53757691 - handshake of robot and man. new technologies and evolution pop art retro style.

Nedávno jsme vás informovali o chatbotech usidlujících se na Facebook Messengeru. Uběhlo pár měsíců a Google se vytasil s vlastní aplikací, která umělou inteligenci hojně využívá. Už znáte Allo?

Možná si řeknete, že takových aplikací už bylo, že raději používáte svůj oblíbený Messík, WhatsApp nebo Vibre. Jenže Allo je tak trochu jiný. Nemusí se stát nejstahovanější appkou, ale pozornost si stejně zaslouží.

Proč takový povyk?

Nikoho nepřekvapí, že nová komunikační služba vládne příjemnou grafikou se spoustou stickerů. Můžete si posílat fotky, kreslit na ně, upravit si svůj profil nebo uzpůsobit velikost písma…

Hlavním lákadlem je ale Google Assistant. Představte si, že si s partnerkou píšete o plánech na večer a chcete vyhledat nejbližší restauraci, kde byste se sešli. Není potřeba shodit okno komunikátoru a cokoli hledat. Stačí do konverzace přizvat @Google a zeptat se. Assistant okamžitě zareaguje, snaží se vybrat klíčové slovo a na základě toho vám nabídne odpovědi.

Je nasnadě, že česky se ptát nemůžete, to chatboti zatím úplně nezvládají. A tak je na tom Allo Asistant zatím dost podobně jako třeba Siri nebo Cortana.

Vyzkoušejte si ale Allo sami. Garantujeme vám, že minimálně na nějakou chvíli se zabavíte „dopisováním“ s Googlem. Vyhledávat umí skvěle, rozpoznat klíčová slova taky, je propojený s ostatními Google aplikacemi, které využíváte, takže i to znásobuje možnost využití a rozmanitost odpovědí. Chcete upozornit na schůzku? Jednoduše to Assistantovi zadejte.

Pod každou odpovědí Assistenta se navíc objevíte jakési navazující otázky. Můžete se tak o tématu, na které jste se ptali, dozvědět více. Máte navíc možnost odpověď robota ohodnotit kliknutím na ikonku palce ukazujícího směrem nahoru, nebo dolu. Díky zpětné vazbě, kterou jsou tyto doplňkové ikonky, se bude Assistant postupně zlepšovat.

Allo našeptávač

Další zajímavou funkcí je Smart Reply. Ty bohužel zatím v české verzi nenajdeme, ale jsou to rychlé odpovědi, které vám aplikace nabídne na základě zprávy, která vám přišla. A nemyslete si, nejsou to jen nabízené odpovědi jako „Yes“ a „No“. Smart Reply reagují i na zaslané fotky. Pokud obdržíte fotku miminka nebo zvířátka, okamžitě se vám nabídnou odpovědi jako: „Aww“, „Cute“, zamilovaní smajlíci a podobně.

Aplikace tedy zajímavá, minimálně pár minut si s ní vyhrajete. Mrzí nás jen, že chatboti zatím tak těžce bojují s naším jazykem. A jsme upřímně zvědaví, kdo jednoho dne přijde s robotem komunikujícím i v Češtině.