Offrecord

Dobrá image na Instagramu = lepší kariéra

Přemýšleli jste, jak působí váš Instaprofil na ostatní? Jestli máte účet otevřený, může se na vás podívat vlastně kdokoli, což třeba zahrnuje i… potenciálního zaměstnavatele. Myslíte, že je to blbost? Influenceři z USA na to mají jiný názor.

Zaměstnavatelé sledují vaše Stories

Světově známé influencerky Amra a Elma Beganovich, zakladatelky blogů Club Fashionista a Amra & Elma tvrdí, že sociální sítě jako například Instagram můžete využít k sebe promoci a k budování vlastní značky. Instagram jako neformální platforma tak může podpořit dokonce váš kariérní růst.

Stává se běžným standardem, že si zaměstnavatelé hledají uchazeče o zaměstnání za účelem „background check“. Tedy aby si ověřili a potvdili, co od nich slyšeli na pohovoru, aby zjistili, jak potenciální zaměstnanci na sociálních sítích vystupují, co o sobě sdílí, čím se zabývají a co je baví.

Podle sester Amry a Elmy je to skvělá příležitost vytvořit z Instagramu dokonalý, na míru šitý přehled vašich kladných stránek, zájmů, schopností tak, že může být použitý jako doplněk k CV nebo LinkedInu.

Nové přílohy k CV

„V módě“ tedy není už jen Employer branding, kdy se zaměstnavatel snaží vystupovat jako ten jediný a vysněný. Funguje to i naopak a za pár let se může stát, že propracovaný profil na několika sociálních sítích, vlastní blog, a mimo jiné i životopis, bude prostě nezbytnou součástí kariérního postupu.

Pokud jsme zvyklí, že na Instagramu vládnou značky a jejich vizuály, velmi brzy se to může změnit. Může se z něj stát místo, kde si jednotlivci řídí vlastní „značku“ a portfolio.

Když tedy přidáte fotku kreativního slušivého makeupu a doplníte ji například o tag #loreal , může to být pro člověka z HR, který právě v této firmě drží váš životopis, jasný signál, jak sladění jste se značkou. To, že přátelům dáte najevo, jak vám to dnes sluší, pak bude vedlejší.

Instagram může být víc než jen aplikace ke sdílení videí. Může to být prostor k sebevyjádření a ke sdílení vaší image. Značky z informací, které sdílíte, také mohou těžit. Až budete přidávat další fotku nebo MyStory, vzpomeňte si na to.